O společnosti FARID COMERCIA

MAN Truck and Bus

Naše silná stránka je rozsah a kvalita poprodejních služeb

Společnost FARID COMERCIA s.r.o. byla založena v roce 1994 českou firmou AUTO COMERCIA s.r.o. a italskou FARID Industrie SpA. Mateřská firma AUTO COMERCIA byla založena již v roce 1992. Založil ji Ing. Vítězslav Pospíšil se skupinou spolupracovníků z útvaru vývoje vozů LIAZ. Začínalo se v pronajatých prostorách a základem činnosti byly především úpravy a přestavby nákladních vozů. Stěžejní byly montáže třetích náprav – vlečených, řiditelných, úpravy rozvorů a montáže ABS. FARID COMERCIA se stala autorizovaným prodejcem a servisem vozů IVECO a začala působit i jako dodavatel komunální techniky FARID a JUROP. Aktivity se rychle rozrůstaly a proto byl v roce 1996 postaven nový areál na ploše 10.000 m2 v hodnotě 1,5 mil. €. Zastavěná plocha budovy včetně servisu a kanceláří je v současnosti více než 2.000 m2. Zpevněné plochy a komunikace mají téměř 7.000 m2. Po dvou letech od výstavby vyrostla ještě nová lakovna a myčka vozů. V roce 2009 byla postavena nová přijímací a diagnostická hala se zaměřením na měření brzdné sily.

FARID COMERCIA je v současnosti:

  • úspěšnou rodinnou firmou se zahraniční účastí
  • s téměř 50 zaměstnanci
  • a ročními obraty mezi 6 – 8 mil. €.

Hlavní služby:

  • komplexní záruční a pozáruční servis vozidel a komunálních nástaveb
  • úpravy a přestavby vozidel všech značek
  • moderní lakovna
  • diagnostické centrum

Patříme mezi zkušené nástavbáře, samozřejmostí jsou montáže valníků a skříní. Vyrábíme i složitější nástavby na odtah či převoz osobních vozů, které dodáváme například do ŠKODA AUTO a.s.


Zastupujeme výrobce komunální techniky FARID

V roce 2008 jsme úspěšně získali certifikát ISO na kompletní činnost. V následujících letech 2011 a 2014 jsme tento certifikát ČSN EN ISO 9001:2008 úspěšně obnovili. Od roku 2009 do XI.2019 jsme na českém i slovenském trhu zastupovali největšího světového výrobce zametací techniky, společnost JOHNSTON. Od konce roku 2013 jsme se nově stali autorizovaným servisním partnerem MAN.


Hlavní náplní je prodej a servis nákladních vozidel IVECO a servis nákladních vozidel MAN

Zaměřujeme se rovněž na úpravy vozidel dle evropské dohody ADR – přeprava nebezpečných látek. V minulosti jsme dodali několik letištních tahačů pro ČSA Praha a jeden speciální tahač pro provoz General Electric s trakčním momentem 220 kN na všech kolech.

Farid letištní tahače
FARID auta pro svoz odpadu
Zametací technika Johnston

Hlavní náplní FARID COMERCIA je ale již zmiňovaný prodej a servis nákladních automobilů IVECO a nástaveb pro svoz odpadu FARID. Společnost dále zajišťuje komponenty a servis pro cisternové nástavby JUROP, které jsme dříve dodávali na český trh.

Velmi důležitou činností je prodej náhradních dílů pro nákladní vozy, kde jsme schopni našim zákazníkům nabídnout i dopravu do jejich provozovny. Zastupujeme na našem trhu řadu známých firem a stále nabídku rozšiřujeme.


Firmy, které zastupujeme v ČR a SR:

FARID - Komunální nástavby na svoz tuhého komunálního odpadu
MORO Kaiser - Cisterny na svoz tekutého odpadu a sacokanalizační zařízení
INTERPUMP HYDRAULICS - PTO a čerpadla (dříve HYDROCAR)
TERBERG - Vyklápěče komunálních nástaveb
NUOVA CONTEC - Vysokotlaké trysky a příslušenství pro čištění kanalizací
GINAF - Sériová vozidla speciálně upravovaná na šířku 2,2 m


ZAJIŠŤUJEME TAKÉ PRODEJ A NÁSLEDNÝ SERVIS POUŽITÝCH NÁKLADNÍCH VOZIDEL VŠECH ZNAČEK.